top of page
DW Ela Rabka Zdrój

DW Ela Rabka Zdrój

Spokój przedwojennego uzdrowiska

DW Ela Rabka Zdrój

DW Ela Rabka Zdrój

Niezapomniane widoki

DW Ela Rabka Zdrój

DW Ela Rabka Zdrój

Świeże powietrze

Rabka nazywana jest "Miastem Dzieci Świata". Tytuł ten w 1996 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu nadał miastu Wojewoda Małopolski. W tym samym roku utworzono w Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce Muzeum Orderu Uśmiechu, obecnie przeniesione do nowej siedziby na terenie rodzinnego parku rozrywki "Rabkoland". Tam też znajduje się Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości. W Rabce odbyły się 3 Światowe Zloty Kawalerów Orderu Uśmiechu.
Rabka ma własną scenę teatralną, jest nią Teatr Lalek "Rabcio", a także pomnik Świętego Mikołaja stojący przed zabytkowym budynkiem czynnej stacji kolejowej, nazwanej wówczas Domem Świętego Mikołaja. Sam pomnik, a zwłaszcza jego lokalizacja, wzbudza w Rabce wiele kontrowersji.

W parku zdrojowym znajduje się pomnik Jana Pawła II, przy którym ma swój początek jeden ze szlaków papieskich.

Jedną z atrakcji miasta jest uruchomiona 21 listopada 2006 fontanna przed dyrekcją uzdrowiska, oraz uruchomione w czerwcu 2009 tężnie solankowe w Parku Zdrojowym.

Z Rabki prowadzą szlaki piesze i rowerowe na okoliczne szczyty Gorców (Turbacz), Beskidu Wyspowego (Luboń Wielki) i Pasma Babiogórskiego (Babią Górę). Czerwony szlak z Turbacza przez Rabkę na Babią Górę jest częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego. W Rabce znajduje się również Stacja Centralna Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w której mieści się pierwsze w Polsce Centrum Koordynacji Ratownictwa Górskiego.
 

 

Rabka Zdrój - Uzdrowisko

Miasto Orderu Uśmiechu.

Rabczańskie aktualności - więcej >>

 

Atrakcje Rabki - więcej >>

 

Pogoda w Rabce - więcej >>

 

Historia Rabki - więcej >>

 

 

 

 

bottom of page